Hem / Tävling / Distriktslag / Stockholm Syd

Stockholm Syd

TV-puckorganisationen 2021

 

Timmy Pettersson                      General Manager
Niclas Alvrud                             Huvudmaterialare
Ulf Rustas                                 Ansvarig distriktslagsverksamhet kansliet 

Stockholm Syd
Magnus Welin                            Huvudtränare
Joakim Gustavsson                    Ass tränare
Robert Löv                                Målvaktstränare
Karin Karlström                         Lagledare
Martin Johansson                      Material
Martin Strante                          Fysio

TV-Puckstrupp Stockholm SYD 2021                

  

Målvakter                                               Förening

Adam Christensson-Frank                        Flemingsbergs IK           

Oscar Ericsson                                        Huddinge IK

Casper Ruud                                           Djurgårdens IF

 

Backar

Ture Anund                                            Trångsunds IF                 

Isak Forslund                                         Nacka HK                        

Melker Morin                                          Flemingsbergs IK                                

Gustav Sjökvist A                                  Flemingsbergs  IK                              

Melvin Nilsson                                       Nacka HK                        

Fred Nord                                             Djurgårdens IF

Lukas Schünzel                                     Flemingsbergs IK - utgår

Leon Gerber                                          Trångsunds IF - ersätter Lukas Schünzel

 

Forwards                             

Joakim Engholm A                                 Flemingsbergs IK

Olle Aspberg                                        Nacka HK                                            

Linus Eriksson C                                  Djurgårdens IF

Måns Dufva                                         Värmdö HC

Victor Eklund                                       Djurgårdens IF

Theodor Engman                                 Nacka HK                                            

Filip Holst                                            Nacka HK

Tim-Kristian Lukkarinen                        IFK Tumba                                            

Viggo Nordlund                                   Värmdö HC

Emil Szepesi                                      Flemingsbergs IK

William Wiman                                   Djurgårdens IF

Noel Åslund                                       Trångsunds IF,  Skadad, utgår

Hugo Wennberg                                 Trångsunds IF ersätter Noel Åslund

Noel Öhgren                                      Djurgårdens IF

                                                                 

Kvalspel 10-12/9 i Enköping och Mora

Slutspel 3-7/11 i Skövde/Mariestad

Svensk ishockeys huvudsponsor
  • Logo Svenska Spel
Samarbetspartners
  • Logotyp CCM
  • Logo Scandic