Hoppa till sidans innehåll

Höstläger 2019


Följande spelare är uttagna till Stockholm Nords respektive Stockholm Syds höstläger 16-18 augusti 2019

Stockholm Nord

Målvakter

Adrian Ström                                       AIK

Gustaf Albihn                                         Göta Traneberg

Melker Neuvonen                                 AIK

Viktor Ericson                                         Vallentuna IF

Backar

August Classon                                    Spånga IS

Axel Bengtsson                                     Hässelby Kälvesta HC

Dag Sjöberg                                           Sollentuna HC

Dennis Good Bogg                               AIK

Edgar Svennberg Berger                     Viggbyholm IK

Giovanni Nihei                                       AIK

Niklas Vuori                                            AIK

Oscar Pantzare                                     IFK Täby HC

Rasmus Larsson                                   Hässelby Kälvesta HC

Wille Glantz                                            Göta Traneberg

William Lennström                                SDE

William Liljebäck                                    Vallentuna IF

 

Forwards

Albin Pedersen                                      AIK

Anton Dagerlind                                    AIK

Arshia Dajalood                                     AIK

Axel Blom                                                IFK Täby HC

Carl Jacobsson                                      Vallentuna IF

Elias Kumlin                                           IFK Täby HC

Emil Samuelsson                                  Hässelby Kälvesta HC

Emil Thorén                                             Sollentuna HC

Hannes Hellberg                                   IFK Täby HC

Hjalmar Gårdnäs                                   Hässelby Kälvesta HC

Hugo Mivell                                            IFK Täby HC

Kalle Broed                                             Hässelby Kälvesta HC

Loa Milfors                                              IFK Täby HC

Mattheus Hallqvist                                 Viggbyholm IK

Rasmus Rudslätt                                   AIK

Samuel Claesson                                  Sollentuna HC

Theo Hårdstam                                      AIK

Wille Forsberg                                        AIK IF

 

Stockholm Syd

Målvakter 

Isac Grönhagen                         Värmdö HC

Max Jansson                              Djurgårdens IF

William Svärd Karphed             Segeltorps IF

Lukas Swedin                             Djurgårdens IF

Backar

Wille Bergström                          Segeltorps IF

Andrey Bondarev                       Flemingsbergs IK

Jonathan Brauer                        Nacka HK

Adrian Carnebo                          Djurgårdens IF

Elias Degnell                              Segeltorps IF

Linus Eriksson                            Flemingsbergs IK

Anton Johansson                       Djurgårdens IF

Samuel Larsson                         Segeltorps IF

Arvid Lindberg                            Djurgårdens IF

Ludvig Mellgren                          Haninge Anchors

Filip Nordberg                             Flemingsbergs IK

Adam Schölander                      Värmdö HC

Forwards

Caesar Björk                               Djurgårdens IF

Emil Edberg                                Boo Hockey

Rasmus Ekström                        Huddinge IK                              
Felix Eriksson                             Haninge Anchors
Philip Fankl                                 Djurgårdens IF     

Felix Granath                              Huddinge IK

Albin Grahn                                 Haninge Anchors                      

Samuel Görnebrand                  Segeltorps IF        
Jacob Holsti                                Segeltorps IF

Lucas Illerfelt                               Djurgårdens IF                           

Filip Larsson                                Flemingsbergs IK                      
Sebastian Lillsund                     Värmdö HC                                 

Nils Norell                                    Djurgårdens IF     

Lukas Puskás                             Huddinge IK
Pelle Ringström                          Nacka HK

Samuel Svedberg                      Tullinge TP                                 

Hugo Wallin                                Segeltorps IF                              

Liam Öhgren                              Huddinge IK

 

Uppdaterad: 03 MAJ 2019 16:13 Skribent: Marcus Bojling
Epost: Adressen Gömd

 

Partners

ccm_250px 

             

 

 

Postadress:
Stockholms Ishockeyförbund
Tjurhornsgränd 6, 3 tr
121 63 Johanneshov

Besöksadress:
Tjurhornsgränd 6, 3 tr
121 63 Johanneshov

Kontakt:
Tel: 0855671660
Fax: 087220141
E-post: This is a mailto link

Se all info